Austria

Wąwóz rzeki Traun

Wąwóz rzeki Traun (Nuras.info 05/2011)

Rozpytując o pogodę w Alpach i regionie Atersee, dowiedzieliśmy się, że nie padało już od dobrych 2 tygodni. Zbierające się jednak leniwie chmury wskazywały, że deszcz nieuchronnie zbliża się wielkimi krokami i zmieni tę rzeczywistość. Trzeba się było spieszyć, bo dodatkiem do zanurzeń w największym jeziorze Austrii, miała być przygoda z rzeką Traun. Następnego dnia, zaraz (...)

2011-05-30

Z Bodensee do Attersee

Z Bodensee do Attersee ( Nuras.info 01/2011)

W zimowej aurze, późno jesiennego ataku mrozów i śniegów, Austria kojarzy się nam pewnie bardziej z nartami i snowboardem niż z nurkowaniem. Jeszcze w czerwcu, gdy słońce nieźle prażyło, musiałem wyjechać do Monachium, na wieczorne spotkanie służbowe. Nie zastanawiając się wielce, obliczyłem ilość kilometrów dzielącą stolicę Bawarii z Jeziorem Bodeńskim i nocleg zaplanowałem mniej więcej w połowie (...)

2011-01-01

Attersee (film)

Przedstawiam Wam krótki klip zmontowany z ujęć kręcony w austriackim Attersee.

2010-11-20

Jezioro Bodeńskie

Spotkanie z Bodeńskim

Tak mi się złożyło służbowo, że musiałem jechać na wieczorne spotkanie do Monachium. Gdy termin zaczął się zbliżać wielkimi krokami, zacząłem snuć plany nurkowe. Skoro już muszę jechać taki kawał drogi i spać w Monachium, to może późnym wieczorem odjechać kilkadziesiąt kilometrów autostradą i zatrzymać się gdzieś pomiędzy stolicą Bawarii a Jeziorem Bodeńskim. Wszak (...)

2010-10-22