Egipt

Egipt

Marsa Alam (film)

W Egipcie można znaleźć wiele miejsc nurkowych. Mało znane jest właśnie Marsa Alam. Zobaczcie film nakręcony w urokliwych zakątkach Marsa Alam, a co ciekawsze ujęcia opatrzone zostały komentarzami. Zdjęcia i komentarz: Wojciech Zgoła

2010-03-04

Luxor (film)

To już drugi film pod szyldem Dive-adventure. Zapraszam do obejrzenia ujęć z podróży po Egipcie! Zdjęcia i montaż: Wojtek Zgoła Muzyka: Red Hot Chilli Peppers

2010-03-04

Marsa Alam (zdjęcia)

Znakomite nurki.

2009-05-12

Osły to podstawa transportu

Marsa Alam

Egiptu tego roku nie mogliśmy się doczekać. Wreszcie nadszedł marzec i wylecieliśmy z Warszawy wczesnym rankiem. Podróż bez zakłóceń spędziliśmy z Adamem, obserwującym prawie bez ustanku, lewą stronę przestworzy i tego, co w dole. Tym razem wybraliśmy się do Marsa Alam. Sprawnie znaleźliśmy się w autobusie pełnym Polaków i po 30 minutach byliśmy już w hotelu Badawia. (...)

2009-05-11

Safaga (zdjęcia)

Nurkowanie i podróż po Nilu, odwiedziny w beduińskim gospodarstwie.

2009-01-15

Hurghada (zdjęcia)

Ciąg dalszy przygód w Egipcie

2009-01-15

Adam mówi OK

Hurghada

Mija rok i tym razem nie sam, a z Adamem, udajemy się do Hurghady. Nurkujemy w polsko-egipskiej bazie nurkowej. Adam robi kurs AOWD. Nurkowanie go wciągnęło, co mnie cieszy, bo zawsze raźniej jest pojechać we dwóch. Nurki są słabe, porównując z Safagą. Mnie się nie podoba. Za to kolega, dopiero teraz coś widzi! (...)

2008-11-05

Graniec koralowy

Safaga

Mówią, że nie można tam nie być, jeśli się nurkuje! Swoją przygodę z poznawaniem świata pod wodą zacząłem w czerwcu 2006. Już późną jesienią tegoż roku, myślałem o rafach Morza Czerwonego. Zdecydowałem się w końcu na wyjazd do Safagi (70 km na południe od Hurghady). Przez Internet wykupiłem pakiet: przelot, pobyt i nurki. Lekko (...)

2008-11-05

Niegrzeczne wielbłądy prowadzi się za nozdrza

Msza Święta w Egipcie

Krótkie wyjazdy tygodniowe, stają się coraz częstsze w naszym kraju. Dzieje się tak za sprawą uwolnienia przestrzeni powietrznej, po wejściu Polski do UE, ale również za sprawą stosunkowo tanich propozycji, różnych biur podróży. Do tego, klimat niskich kursów tzw. twardych walut, dodatkowo przechyla szalę na podróżniczą stronę mocy. Dla ludzi (...)

2008-11-05